Ay Ay Bebek Gelişimi

Ay ay bebek gelişimi ebeveynlerin dikkatle takip etmesi gereken konuların başında gelirken gözden kaçabilecek bir husus ileride telafisi mümkün olmayan sıkıntıların yaşanmasına neden olabilir. Örneğin bebekler 6-7 ayılık olduğunda diş çıkarıp 8 – 9 aylarda sürünmeye başlar. Sürünmenin ve yürümenin geç kalması kalça çıkıklığının nedenleri arasında gösterilebilir.

İlk çocuklarını kucağına alan anne ve baba anne ve babaların büyük kısmı  aylık bebek gelişimi konusunda çok tecrübeli  değillerdir. Hele birde çekirdek aile hayatı yaşayan ebeveynlerde işler biraz karışık olabilir. Ay ay bebek gelişimi süreklilik ve değişkenlik arz ettiğinden dolayı 1 – 2 – 3 aylık bebek gelişimi ile 7 – 8 – 9 aylık bebek gelişimi birbirinden çok farklıdır. Anlayacağınız her dönemin kendine özgü bir takım sorunları ve çözümleri vardır.

Bir bebeğe ebeveyn olmanın en iyi yolu yoktur, mükemmel bebekler olmadığı gibi, biz inanıyoruz ki mükemmel ebeveynler de yoktur. Sadece insanlarla ve bebeklerle sürekli ilişkide olan insanlar sizden daha tecrübelidir. Ebeveynlik her zaman iş başında olmayı gerektirir. Deneyimli insanlardan gelen çok fazla tavsiye aslında ebeveynleri engelleyebilir ve onların sezgilerinin gelişmemesine sebep olabilir. Alim Anne alarak Sizlere Ay ay bebek gelişimi konusunda edindiğim tecrübeler ışığında bebeğinizin tüm gelişim dönemini kapsayan durumlar da usta olmayı öğreteceğim.

Ay Ay Bebek Gelişimi Önemli Konular

Bu yazı dizinde  öneriler, tanımlar ve temel bilgiler üzerinde güncelleştirmeler içermektedir. Temel konular, Ay Ay Bebek Beslenmesi, Ay ay Bebek Gelişimi Boy Kilo Tablosu ile bebeğinizin fiziksel, duygusal sağlığı ve gelişimi pratik bilgiler, faydalı talimatlar, sorular ve cevaplar, klinik bilgiler ve yeni babaların belirli endişelerine somut tavsiyeler içermektedir.

Ayrıca Ay ay Bebek Gelişim dönemine ait soruları derleyerek cevaplarını belirttik ; Bebeğinizle nasıl ilgili olağan dışı şeyler neler ? Bunlar  neden önemli ? Bebeğinize yakın olmak için neler yapabilirsiniz? Kendi duygusal ve fiziksel sağlığınızla nasıl ilgilenebilirsiniz ? O ayda kullanılması gerek aşılar  nelerdir ? Aylık bebek gelişimi bebekler ne yapar ?  Hangi hareketleri sergiler ?

Düşünceli, bebeğini seven ve bebeğiyle büyümeyi öğrenen bir anne baba olmaktan daha değerli bir yatırım yapamazsınız. Samimiyetimle söylüyorum ki; Alim Anne ebeveynlik  yolculuğunuzda size eşlik edecektir ve önünüzde akıp giden hayat için hazırlanmanızda yardımcı olacaktır.

Sizin İçin Ay Ay Bebek Gelişimi Rehberi Hazırladık ( pdf ) !

0 – 36 Aylık Bebek gelişimi konusunda sizler için hazırladığımız bebek bakım ve gelişim rehberine gözatmak  için aşağıdaki butonunu tıklayınız…

pdf

1 aylık bebek gelişimi2 aylık bebek gelişimi3 aylık bebek gelişimi

1-aylik-cocuk-gelisimi2-aylik-cocuk-gelimi3-aylik-cocuk-gelisimi

 

 

 

 

 

 

4 aylık bebek gelişimi5 aylık bebek gelişimi6 aylık bebek gelişimi

4-aylik-cocuk-gelisimi 5-aylik-cocuk-gelisimi
6-aylik-cocuk-gelisimi

 

 

 

 

 

7 aylık bebek gelişimi8 aylık bebek gelişimi9 aylık bebek gelişimi

7-aylik-cocuk-gelismi
8-aylik-bebek-gelisimi9-aylik-bebek-gelisimi

 

 

 

 

 

10 aylık bebek gelişimi11 aylık bebek gelişimi12 aylık bebek gelişimi

10-aylik-bebek-gelisimi
11-aylik-bebek-gelisimi12-aylik-bebek-gelisimi