Blogcu Anne Yazarlar; En İyi ve Güncel 25+ Anne Bebek Blogları Listesi !

Blogcu anne olmak zor zanaat. Bir taraftan ev bir taraftan çocuklar hele birde çalışan bir anne ise gerçekten bu yükün altından herkes kalkamaz. Bu hafta özellikle sizin de takip etmenizi istediğim en iyi anne bebek blogları derlememi yaptım. Bu anne siteleri gerçekten bir mükemmel, hem okumuş hem bilmiş hem de tecrübe etmiş kişiler. Verdikleri tavsiyeler ile yeni anne ve anne adaylarını blogları ile aydınlatmaları kadın dayanışmasının en güzel örneklerinden birisidir bence. Kimisi kimisi hassas, kimisi manyak, kimisi pratik, kimisi çalışan anne blogları ve  daha sayamadığım bir çoğu…. En belirgin özellikleri ise kendilerini ifade etmelerindeki şıklık ve zarafet.

Eskiden annelerimiz büyük annelerimiz vardı çocuğun gazı olduğunda nasıl çıkaracağımızı, diş çıkarırken nasıl belirtiler göstereceğini veya kafasında konak olduğunda nasıl temizleyeceğimizi onlara sorardık ama artık blogcu anneler ve anne siteleri var 🙂 Bebeğin kakasının rengini mi beğenmedin aç telefonu sor googıl amcaya arsın çok bilmiş anne blogları içinde bebeğin kakasının renginin nasıl olması gerektiğini 🙂

İşte En İyi Blogcu Anne – Bebek Blogları Listesi

 1. Manyak Anne 


 Hakkında:  Aykırı bir isme sahip olması dolayısı ile hemen dikkat çekiyor anne blogunun ismi. Şebnem ŞEÇKİNER’in yazılarını kaleme aldığı blogda sağlıktan alışverişe, röpörtajdan beslenmeye kadar geniş yelpazede bilgiler sunuyor. Şebnem hanımın kendine has yazı üslubunun olması ayrı bir güzellik katmış. Zaten blog isminden de anlaşılacağı gibi hakkaten SIRADIŞI 🙂 bakın bu konuda ne demiş kendileri ;

Gerçek bir manyak kendine böyle söyler mi? Hayır! İroni yapmak istedim. Birçoklarının aksine kusursuz bir yaşam olmadığını anlatmak istedim. Hatalarımla… Irmak da biliyor zaten bu ismi. Bazen “ama seni yanlış anlarlarsa” diyor. Ben de ona insanları tanımadan bir isimle yargılamanın kötü olduğunu anlatıyorum her seferinde

 Adres: manyakanne.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/ManyakAnne


 2. Miniğimle Yaşam 


 Hakkında:  Aslan gibi iki erkek çocuk sahibi Selin YÜZBAŞ blogunu 2012 yılında ilk oğluna hamile iken hatıra olması için açmış, onunla ilgili yazlar kaleme alan yazar ilerleyen zamanlarda iyi bir blogcu anne olmuş. Blogunda hamilelikten, bebek bakımına, çocuklar ile etkinliklerinden sosyal konulara ve yemek tariflerine kadar ve içten yazılar bulabilirsiniz.
 Adres:  minigimleyasam.com/
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/Minigimleyasam/


 3. O Bir Anne 


 Hakkında:  2010 yılında kendine tıpatıp benzeyen kızını kucağına alan yazarımız. Bir Anne blogger olarak anneleri ilgilendiren konuları işlerken sade ve akıcı bir dil kullanıyor. Blogunun farklı tasarımı insanın içini ısıtıyor.
 Adres:  Obiranne.net
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/Obiranneblog/


 4. Bir Kız Bir Oğlan 


 Hakkında:  Kendine has üslubu olan, isminin farklı olmasından dolayı ile (SELCEN) müzdarip, anlattığı konuları okurken kahkahalara boğulacağınızın garantisini verdiğim bir anne blogu veriyorum.  Gördüğüm kadar ile yazı üslubu ve hayat neşesi ile en içten ve sıcak anne blogları içinde ilk sıralarda diyebilirim. İşte Size bir kesit ; 🙂

Bloğuma gelince….
Çocuklarıma hatıra kalsın diye gebeyken günlük yazdım. Kayboldu gitti. İlk senelerinde ne yaptıklarını not aldım. Üzerine bir sürahi su döküldü, yazılar silindi gitti. Buraya yazdıklarım çocuklarıma kalsın diye bir derdim yok. Sonra aleyhime delil olarak kullanmalarını istemem. Bu bloğu yazmaktaki tek amacım açıkçası şu: çektiğimi bir ben bilirdim, bir de siz bilin istedim…

Ayrıca kendine ait timaş yayınlarından yayınlanan ” Rüya Postacısı “ isimli öykü kitabı var. Buda Blogcu annenin  ne kadar güçlü bir hayal gücüne sahip olduğunun bir göstergesi. Mutlaka takip etmenizi tavsiye ediyorum.
 Adres:  birkizbiroglan.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/birkizbiroglan


 5. Yeni Anneyim 


 Hakkında:  Bilgisayar mühendisi ve hayatının büyük kısmını bilgisayar başında geçiren bir annenin çocuğunu büyütürken yaşadığı tecrübeleri kaleme aldığı, 2015 yılından beri şirin mi şirin yazılar kaleme aldığı, güzel bir anne bebek sitesi. Anne bebek sitesinde yeni bir annenin ihtiyacı olan bilgiler işlenilmiş. Özellikle bebek bezi, bebek bakımı ve gebelikle ilgili detaylı ve güzel bulacaksınız.
 Adres:   yenianneyim.com
 Sosyal Medya:  Maalesef Sosyal medya Hesabı Yok  🙁


 6. Slingomom 


 Hakkında:  Kozmetik sektöründe çalışırken çocuk özlemi duyup çocuk sahibi olduktan sonra onunla ilgili güzel bilgileri blogunda takipçileri ile paylaşan blogcu anne İrem hanım ayrı yeten bir girişimci. Ülkemizde sling kullanıcılarının az olmasındaki fırsatı değerlendiren annemiz kendi markasını oluşturan bir anne. ” Slingo MOM “. Kendisini girişimlerinden dolayı tebrik ediyorum. Okuduğum yorumlara göre kullananlar sağlıklı olduğunu düşünüp tavsiye etmektedirler. Ayrıca sosyal medya hesaplarını ve youtube’u aktif kullanarak takipçileri ile sürekli iletişim içerisinde….
 Adres:  slingomom.com
 Sosyal Medya:  http://twitter.com/slingomom – instagram.com/slingomom/


 7. Uzman Annem 


 Hakkında:  Çocuk gelişimi ve eğitimi üzerine uzman olan Sibel ÖZDEMİR’in, blogcu anne olarak yazılarını kaleme aldığı sitesinde; bebek gelişimi, ve bebek bakımının yanı sıra özellikle çocuğunuz ile evde yapabileceğiniz güzel örnekler bulmanız mümkün.
 Adres:  uzmanannem.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/uzmanannem


 8. My Kundak 


 Hakkında:  Uzman anneler tarafından kurulan  My Kundan; özellikle  0-4 yaş arasında ki bebeklerin ve çocukların uyku ile ilgili sorunlarını  çözme konusunda anneleri aydınlatmaktadır. 2011 yılında Pınar Sibirsky tarafından kurulmuş daha sonra ise diğer uzman anneler Müge İLKER ve Yeşim ÇAYLAKLI ekibe dahil olmuştur. Anne bebek sitesinin amacı yazıları ile ailelere uyku danışmanlığı yapmaktır. Çocuğunuzdaki uyku problemi tüm müdehalelerinize rağmen devam ediyorsa my kundak aracılığı evinizde uzman desteği de alabilirsiniz.
 Adres:  mykundak.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/KundakUykuDanismanligi/


 9. Alternatif Anne 


 Hakkında:  Blogcu anne olan Gülüş TÜRKMEN tarafından 2010  yılından kurulup almış başını gitmiş bir blog 🙂 Şuan da 20 den fazla uzman ve anne tarafından yazılar kaleme alınmakta. Bundan dolayıda alternatif anne olmuş. Anlayacağınız biri hoşunuza gitmese diğeri muhakkak gidiyor. Aile hayatı, Çocuk gelişimi Hamilelik…. Aklınıza gelen tüm konuların işlendiği popüler anne blogları arasında. Kendine has manifestosu ile sosyal bir sorumluluk da üstlenmiş durumda. Takip etmenizi önereceğim bir blogcu anne ! Ve en iyi anne blogları listesi içerisinde ilk sıralarda.
 Adres:  alternatifanne.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/alternatifanneler/


 10. Anne Kitap 


 Hakkında:  Çevirmen bir anne olan Ebrar GÜLDEMLER özellikle annelere kitap tavsiyesi konusunda çok güzel yazılar kaleme almakta. Yazılarında özellikle kendine has üslubu olan her türlü konuda fikirlerini akıcı sunan bir yazar. Hazırladığı yazıları sadece kendi blogun da değil birçok mecrada bulmanız mümkün. Ayrıca blogcu anne de editör.
 Adres:  annekitap.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/annekitap/


 11. Bebeim Geliyor 


 Hakkında:  Emzirme Uzmanı Esra ERTUĞRU’un blog yazarlığını yaptığı, verilen bilgilerin tavsiyeden öte bilimle harmanlanıp tecrübe ile yoğrulup annelere sunulduğu popüler anne bebek blogları arasında. Esra hanım sadece anne bebek sitesinde değil Türkiye’nin önde gelen basın ve yayın mecraların da emzirme, çocuk bakımı , çocuk gelişimi gibi konularda yazılar kaleme almakta ve seminerler vermektedir.
 Adres:  bebeimgeliyor.com
 Sosyal Medya:  https://twitter.com/bebeimgeliyor


 12. Marifetane 


 Hakkında:  En iyi anne bebek blogları listesini hazırlarken neden birde farklı şeyler yapan bir blogcu anne olmasın dedim ve benimde ilgi ile takip ettiğim marifetli mi marifetli bir anneyi de ekleyeyim dedim. Marifet anne 2 çocuk sahibi el işlerini hobi yapmış, yaptığı bu hobi ile onbinlerin beğenisini sağlamış başarılı bir anne blogger. Anne sitesinde gösterdiği, özellikle evde atıl vaziyette bulunan eşyalarla harikalar yaratan, annelerin ufkunu açan bir yazar. Farklı işlerle uğraşmayı seven annelere tavsiye ederim.

 Adres:  marifetane.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100002152882114


 13. Blogcu Anne 

blogcu anne
 Hakkında:  Türkiye’nin en popüler anne blogları içinde şüphesiz ilk sırada olan blogcu anne Elif DOĞAN tarafından 2009 yılında kurulmuştur. Bakın kuruluş hikayesini kendi ağzından nasıl anlatıyor;

Yaklaşık beş sene Amerika’da çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2006’da oğlu Deniz’in doğumunun ardından Türkiye’ye döndü. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata geçici bir süreliğine ara verdi. Bir süre sonra “sadece birisinin annesi” olmanın ona yetmediğini, “Bugün sadece kendin için ne yaptın?” sorusunun yanıtının “Hiçbir şey” olduğu her gün bunalıma biraz daha yaklaştığını fark etti. O günün akşamında “Anneliği hem severim, hem söylenirim” diyerek blog yazmaya başladı.

Blogcu anne; Oldukça aktif bir anne blogu olup,  annelere sunduğu itiraf bölümü ile diğer anne bloglarının bir adım önüne geçmiştir. Özellikle annelerin içinde kalan şeyleri bu bölümde bağıra bağıra dünyaya ilan etmesi elbette mükemmel bir dugu 🙂 İşte size birkaç itiraf;

Kızımı uyutmak için iki uc saat odada kalıyorum sevgili öküz kocam bir bakayım şunlara uyumuslar mi ölmüşler mi demiyor!! yastığı suratına koyup üstüne oturmak istiyorum !!

 

Tüm aile bir arada gülerek çekilmiş fotoğrafları görünce çok üzülüyorum.40 yaşıma geldim,hiç öyle bir aile fotomuz olmadı.bu gidişle olamayacak da sanirim.huzur yok ki…

 Adres:  http://www.blogcuanne.com/
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/BlogcuAnne


 14. Bademle Buduk 


 Hakkında:  Toz pembe bir anne sitesi içerisinde Kozmetik&Güzellik, Alışveriş, Etkinlikler, Tarifler, Moda Gezmece gibi anneleri ilgilendiren güzel yazılar kaleme alınmış. Elif ve Badenin yaşadıklarını kendisine has üslubu ile anlatmış. Ayrıca Bademlebuduk gezdiği tozduğu yerleri de blogun da yer vermiş. Çok eğlenceli olan blogu takip etmenizi tavsiye ederiz.
 Adres:   bademlebuduk.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/Bademlebuduk


 15. Bekar Anne 


 Hakkında:  Benimde takip ettiğim parçalanmış ailelerin hayatlarına bakış yapabileceğiniz farklı anne blogları içinde gösterebilirim. Yazarımız blogcu anne 2003 yılında evlenmiş 2011 yılından itibaren ise bekar bir anne olarak babasız bir şekilde erkek çocuğunu büyütme çabasını, bu zaman içinde yaşadığı duyguları ve durumları kendine has üslubu ile takipçilerine anlatıyor. Yazı üslubu o kadar hoş ve akıcı ki bazen gülüp bazen ağlatabiliyor… Kendi ağzından bekar anne ;

Bekar bir annenin tek başına baktığı oğluna gelecekte üstesinden gelemeyeceği psikolojik travmalar yaratmadan büyütmeye çalışmasını, uzun bir evlilikten sonra kendisini yeniden bulma macerasını, iyi gününde “çocuğumun babası” kötü gününde içinden gelen bir “hınh!” ifadesi ile “eski koca” dediği adam ile diyaloglarını, kâh gülerek kâh ağlayarak edindiği dersleri ve geçmişinden gelen ama bugün olduğu kişiliği oluşturan nice handikapları ile nasıl başa çıktığı ile ilgili yazıları…

Ayrca blogda boşanma ile aklınıza takılan tüm psikolujik sorulara ve sorunlara cevap bulabilirsiniz. Aile içi şiddet konusuna değinmesinden dolayıda sosyal sorumluluk seviyesi üst düzey en iyi anne bloglarından birisidir.
 Adres:  bekar-anne.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/bekarveanne/


 16. Güncel Anne 


 Hakkında:  Çocuk doktoru ve blogcu anne olan ” güncel anne Elif ÇAKIR ” ; Uzman olarak teoride öğrendiği bilgileri pratik ile buluşturup annelik ile yoğurarak takipçilerine güzel ve faydalı yazılar yazıyor. Anne sağlığı, Bebek bakımı, Çocuk gelişimi ile ilgili konularda aklınıza ne takılırsa bu blogda bulmak mümkün 🙂
 Adres:  guncelanne.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/GuncelAnne


 17. Marka Anne 


 Hakkında:  Derya Derinbay TAŞDİKEN tarafından kurulan marka anne sosyal sorumluluk projesi yürüten faydalı ve en güzel anne blogları içinde ilk sıralarda. Oğlu Eren’i Kucağına aldığında süt veremesi sonucun da mama, gaz kaka derken hayatın güçlükleri içinde yoğrulan marka anne, bu durumdan sonra süt anne bularak biricik oğlunun beslenmesini idame ettirmiş.  Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar ! Sloganı ile anne sütü olmayan annelere yardımı amaçlayan bir blogda annelik ve bebek bakımı ile ilgili güzel yazılar bulabilirsiniz.
 Adres:  markaanne.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/MarkaAnne


 18. Deli Anne 


 Hakkında:  Özellikle mutluluk rehberi ve yol günlükleri yazıları ile yaşadıklarını gördüklerini ve hayattan çıkardığı dersleri paylaşam deli anne yazılarındaki akıcılık ve zarafet ile ön plana çıkıyor.
 Adres:  deli-anne.com
 Sosyal Medya:  Malesef Sosyal medya hesabı yok 🙁


 19. Özge Kopuz 


 Hakkında:  Blogcu anne Özge KOPUZ 3 çocuk annesi başarılı bir iş kadını ve hukukçu…. Anne blogunda modadan yaşama, çocuk gelişiminden makyaja kadar tüm konuları inceleyen Özge KOPUZ  bebekli anne blogları ayrıca hayata dair pratik fikirlerini de annelere sunmaktadır. Kaliteli ve farklı bebekli anne blogları arasında….
 Adres:  ozgekopuz.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/ozgekopuzcom/


 20. Moms Blog Note 


 Hakkında:  En iyi anne blogları arasında bulunan Moms Blog Note bumerang tarafından düzenlenen yarışmada dereceye girdi. Anneleri ilgilend,ren genel konularında iyi yazılar mevcut.
 Adres:  momsblognote.com
 Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/Momsblognote/


 21. Akademisyen Anne 


 Hakkında:  Hacettepe Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL a ait olan akademisyen blogcu anne, özellikle üstün Yetenekli Çocuklar konusunda yapmış olduğu doktora alanında annelere aydınlatıcı yazılar sunmaktadır. Ünlü anne blogarı içinde yazdığı makaleler ile yerini almıştır.
 Adres:  akademisyenanne.com
 Sosyal Medya:  http://instagram.com/akademisyenanne


 22. Anne Kaz 


 Hakkında:   Anne Kaz ( Hayriye Koz ) 21 yıldır evli ve üç çocuk annesi, çalışan anne blogu sahibidir. Blogcu anne Kaz çocuk gelişimi, yeme içme, sağlık, pratik  bilgiler ve mutluluğa dair ne varsa hepsini yazmaktadır. Annelere yol gösteren eğlenceli, çalışan anne blogu olduğunu düşünüyorum… Ayrıca sosyal medyadaki takipçi sayısı ile çoğu popüler anne bloglarını geride bırakmış…..
 Adres: annekaz.com
Sosyal Medya:  https://www.facebook.com/Annekazface/


 23. Putukal 


 Hakkında:  Blogcu anne kategorisi içine aldığım purtukal, 2014 yılının sonlarına doğru kuruldu. Blog ilk dönemlerde bol miktarda sağlık içerikli makaleler yayınlayarak özellikle annelerin sürekli olarak takip ettiği Türkiye’nin Sağlık Portakalı unvanını alan bir blog haline geldi. Daha sonra sağlık alanında belirli bir düzeyde içeriğe eriştikten sonra farklı konularda da yayınlar yaparak bilgi portakalı olmaya başladı.

Blog da birçok farklı konuda şuan için 1200 civarında makalesiyle insanlara bilgi aktarmaya devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme konuları başta olmak üzere hastalıklar, ağrılar, aşılar vb. konularda öncü bir duruma gelebilmek için geniş editör ve yazar kadrosuyla sürekli çalışmaktadır. Ayrıca sitede bulunan biyografiler kategorisinde birçok yazarın hayatı hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Sitede cilt bakımı, kişisel gelişim, çeşitli konular hakkında bilgi, meyve ve sebzelerin faydaları vb. konularda da bol miktarda içerik bulunmaktadır.

 Adres:  purtukal.com
 Sosyal Medya:  Sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.

Blogcu anne yazarları derleyip en iyi en güncel ve en popüler anne bebek bloglarını derleyip size sunmaya çalıştım. Özellikle 23 de bıraktım ve yazının devamından sizden gelen anne siteleri önerilerinizi alta ekleyeceğim  🙂 YORUMLARINIZI VE İSTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM. Umarım yazımı beğenmişsinizdir.

  1. Leyla dedi ki:

    Liste gerçekten çok başarılı olmuş bir çoğunu takip etmeye çalışıyorum.

Bu konuya cevap yazarak sende kendini ifade edebilirsin. Şunu unutma ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

Benzer Yazılar