Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2017 | Otomatik ve Doğru Hesap !

Çin takvimi cinsiyet hesaplama son yıllarda özellikle anne adayları arasında oldukça popüler cinsiyet tahmini aracı olarak kullanılmaktadır.

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama gerçekten doğru sonuç verir mi ? Peki Çin Takvimi Nedir ?  öncelikle bu açıklamak istiyorum; Yapılan araştırma ve denemeler sonucunda çin takviminin %80 oranında doğru olarak erkek veya kız cinsiyeti tespit ettiği deneyimler ile sabit kılınmıştır. Anlaşıldığı gibi çocuk doğmadan önce çocuğun ve annenin doğum tarihlerine göre doğacak bebeğin cinsiyetinin doğru tahmin edilmesidir.  Peki son zamanlarda popüler olan bu çin takvimine göre cinsiyet hesaplama geleneğinin aslı nedir ? nereden gelir nasıl uygulanır ? İşte bu günkü yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Çin Takvimi Nasıl Doğdu ?

çin takvimi

çin takvimi ile cinsiyet hesaplama nasıl yapılır

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama tablosunun üç yüz yılı aşkın öyküsü olduğu söyleniyor. Erkek bebek sahibi olmak ve nesli devam ettirme arzusu her hanedanlıkta olduğu gibi Çin imparatorluk ailesi tarafın dan da benimseniyordu. Bundan yakaşık 300-400 yıl  önce hüküm süren  Çin imparatoru hanedanlığından Qing (Mançu) Hanedanı (MS 1644 – 1911) Kralı’nın erkek bebek sahibi olamadığı bilinmektedir. Hanedanlık üyeleri ve kral erkek bebek sahibi olup oladığını merak ettiklerinden dolayı sarayda yaşayan hadımlara hamilelikler üzerine bir cinsiyet hesaplama tablosu oluşturmuşlardır. Yapılan bu çalışma büyük oranda doğru çıktığından dolayı çocuk yapmak için belirlenen tarihleri kullanmaya başlayan hanedanlık aradığı erkek çocuğa kavuştuğu rivayet edilir.

Çin’de en büyük hanedanlıklardan biri olan Qing Hanedanlığı’nın 18’inci yüzyılın sonuna doğru parçalanması ye yıkılmasından sonra saray yağmalanarak çin takvimine göre cinsiyet hesaplama tablosu İngiltere’ye getirildi  burada Avrupalı bilim insanlarının da incelemesi ile birlikte,  Avusturya’ya bir profesör eline geçti ve bu cinsiyet hesaplama tablosu dahada geliştirildi ve bu günkü haline getirilmiş oldu.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Nasıl Hesaplanır ?

Özellikle annelerden aldığımız yorumlarda çin takvimi cinsiyet hesaplamanın doğruluğu konusunda olumlu olumsuz yorumlar almaktayım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu çin takvimine göre  cinsiyet tahmininin %70-80 arasında doğruluğu vardır. Yani hatasız hesaplanan her  100 tahminden 70-80 i bebeğin cinsiyetini doğru tahmin eder. Çin takviminde önemli 2 adım vardır bunlardan ilki annenin yaşının belirlenmesidir. İlk adımda dikkat edilmesi gereken asıl asıl konu ise bu hesaplamayı doğru şekilde yapabilmektir çünkü çin takvimine göre  annenin yaşı farklıdır..

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplamanın diğer adımında ise; Hamileliğin başladığı ve bebeğin oluştuğu cinsel ilişki dönemidir. Bu noktada annelerin hesaplamada yaptığı hata ise; Bebeğin ne zaman doğacağı şeklindeki tahmini zamanı son adet tarihine göre hesaplamasını farklı olduğundan dolayı, bebeğin de doğum tarihinin değişmesi anlamına gelir.

Bildiğiniz gibi çin takvimi ile cinsiyet hesabı elbette bilimsel bir değeri yoktur. Fakat yüzyıllardır süre gelen bilgi ve tecrübe birikimi ile oluşturulan bu tablo da doruluğun çıkması hesabın yanlışsız yapılmasına bağlıdır.

Bende bu konuda sizlere yol göstermesi için kapsamlı bir çin takvimi ile cinsiyet hesaplamayı anlatacağım şimdi arkanıza yaslanın ve sadece açıklamalarımı okuyarak size belirttiğim konulara uyun ;

1’inci Adım Çin Takvimi Yaş Hesaplama !

Aşağıda bir sonraki başlıkta bulunan tabloda “Annenin Yaşı” sütununda gördüğünüz gibi 18 ile 45 arasında yaş rakamları vardır. Bunlar annenin şuanda bulunduğu yaş DEĞİLDİR ! Bu yaş çin takvimine göre bulunan anne yaşıdır.

Çin takvimine göre cinsiyet hesabında anne yaşının hesaplanması için; Annenin doğum yılındaki çin takviminin yeni yıla geçiş tarihi baz alınmaktadır. Çin takviminde yıl güneş takvimine göre her sene aynı zaman ve günde başlamamaktadır. Çünkü çin takviminde güneşin ve ayın birbirlerine karşı konumları baz alınır bundan dolayı tarih sürekli değişir. Bu değişiklik annelerin yaşının da farklı olarak hesap edilmesi gerektiği anlamına gelmektedir.

İşte bu noktada size aşağıdaki ” çin takvimi anne yaşını nasıl bulacaksınız ;” grafiğindeki yolu izleyebilirsiniz. Bu grafikte anlaşılacağı gibi mart ayından sonra doğan annelerin yaşının hesaplamasında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Mart ayından sonra doğan anneler miladi takvime göre olan yaşına 1 eklemesi gerekir

Şimdi sıra geldik Ocak ve Şubat ayında doğan annelerin çin takvimi yaşını hesaplamaya geldi. Ocak veya şubat ayında doğan anneler; aşağıda verdiğim tablodan, dünyaya geldikleri yıla göre hesaplamalarını yapabilirler


2’inci Adım Bebeğe Hamile Kalınan Ay Tespiti !

Bu hesaplamayı yaptınız ve çin takvimi yaşınızı buldunuz. şimdi sıra geldi bebeğinize hamile kaldığınız ayı bulmaya geldi. Burada iyi düşünün tekrar diyoruz. Hamilelikten önceki son adet tarihiniz değil hamile olduğunuz ay önemlidir. Burada en çok yapılan hata annelerin son adet tarihini baz almalarıdır.

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplamak için elimizde tespit oldu. İlki çin takvimi anne yaşı. İkincisi bebeğe hamile kalınan ay. İlk olarak aşağıdaki tablodan çin takvimi yaşınızın bulunduğu satıra bakın. Daha sonra ise çocuğunuza hamile kaldığınız ayı bulun ve ikisini kesiştirip bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

 2017 – 2018 Yılı Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Tablosu

Annenin Çin Takvimi YaşıBebeğe Hamile Kalınan Ay
18KızErkekKızErkekErkekErkekErkekErkekErkekErkekErkekErkek
19ErkekKızErkekKızKızErkekErkekErkekErkekErkekKızKız
20KızErkekKızErkekErkekErkekErkekErkekErkekKızErkekErkek
21ErkekKızKızKızKızKızKızKızKızKızKızKız
22KızErkekErkekKızErkekKızKızErkekKızKızKızKız
23ErkekErkekKızErkekErkekKızErkekKızErkekErkekErkekKız
24ErkekKızErkekErkekKızErkekErkekKızKızKızKızKız
25KızErkekErkekKızKızErkekKızErkekErkekErkekErkekErkek
26ErkekKızErkekKızKızErkekKızErkekKızKızKızKız
27KızErkekKızErkekKızKızErkekErkekErkekErkekKızErkek
28ErkekKızErkekKızKızKızErkekErkekErkekErkekKızKız
29KızErkekKızKızErkekErkekErkekErkekErkekKızKızKız
30ErkekKızKızKızKızKızKızKızKızKızErkekErkek
31ErkekKızErkekKızKızKızKızKızKızKızKızErkek
32ErkekKızErkekKızKızKızKızKızKızKızKızErkek
33KızErkekKızErkekKızKızKızErkekKızKızKızErkek
34ErkekKızErkekKızKızKızKızKızKızKızErkekErkek
35ErkekErkekKızErkekKızKızKızErkekKızKızErkekErkek
36KızErkekErkekKızErkekKızKızKızErkekErkekErkekErkek
37ErkekKızErkekErkekKızErkekKızErkekKızErkekKızErkek
38KızErkekKızErkekErkekKızErkekKızErkekKızErkekKız
39ErkekKızErkekErkekErkekKızKızErkekKızErkekKızKız
40KızErkekKızErkekKızErkekErkekKızErkekKızErkekKız
41ErkekKızErkekKızErkekKızErkekErkekKızErkekKızErkek
42KızErkekKızErkekKızErkekKızErkekErkekKızErkekKız
43ErkekKızErkekKızErkekKızErkekKızErkekErkekErkekErkek
44ErkekErkekKızErkekErkekErkekKızErkekKızErkekKızKız
45KızErkekErkekKızKızKızErkekKızErkekKızErkekErkek
Annenin Çin Takvimi YaşıOcakŞubatMartNisanMayısHaziranTemmuzAğustosEylülEkimKasımAralık
Bebeğe Hamile Kalınan Ay

Çin takvimine göre cinsiyet hesabı 2017

Bu yazımızda da sizlere çin takvimine göre cinsiyet hesaplama konusunu  detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Edndiğiniz bilgileri ve tecrübeleri çin takvimi 2017 yılında doğru sonuç verip vermediğini yorumda bizlere belirtirseniz çok seviniriz.

 

Bu konuya cevap yazarak sende kendini ifade edebilirsin. Şunu unutma ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

Benzer Yazılar