Çocuk Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları Harika, Farklı ve Pratik !

Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları İnsanların ön göz önünde olduğu yer saçlarıdır. Saçları bakımsız duran bir kişi ne kadar bakım yapmış olsa da bakımsız gözükür. Dağınık saçları onun düşüncelerini ciddiye alınmamaya kadar iten bir etkisi olur. Ne kadar temiz olursa olsun dağınık saçları onun temiz olmadığı görüşünü ortaya çıkarır. Hem sağlık bakımında daha sağlıksız olduğunu bile düşünebiliriz. Bunun için insanların en çok bakım yaptıkları yerlerin başında saçları gelir. Hem sağlık bakımından hem de sosyalleşme bakımında buna mecburdurlar.. Onların saç modellerine biz karar verirken aynı zamanda onların sağlıklarını ve sosyal hayattaki rolünü de seçmiş oluyoruz.

Kimse kısa saç sevmez özellikle çocuklar kısa saçtan nefret ederler ama biz aileleri olarak onların daha bakımlı olmaları için çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları araştırıp onu çocuklarımıza en uygun olanını uygulamalıyız. Bu modelleri uzmanlardan yardım alabileceğimiz gibi her zaman uzman bulamayacağımız için kendimizde öğrenip yapabiliriz.

İşte size çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları

çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları

çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları içinde balıksırtı saç örgü modeli en çok kullanılandır. Öncelikle saçları iki eşit parçaya ayırıp, sağ taraftaki ayrılan saçtan bir tutam alıp sol tarafa doğru yatırmayla başlar ve sol taraftan alınan saçın sağ tarafı yatırılmasının sürekli yapılmasıyla oluşan bir şekildir. Saçlar çapraz olarak birbirlerini kenetlendiği için hem basit şekilde açılmaz hem de pratik yapma şekliyle zaman kazandırır.

çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları

çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları

Diğer çocuk saçı örgü modelleri arısında örgü şeritli topuzda çok tutulan bir modeldir. Saçlarını sağ sol ve ortada kalacak şekilde üçe ayırırız ortada kalan kısmı lastik tokayla toplanır ve topuz haline getirilir. Sağda ve solda kalan kısımlar örülür ve model tamamlanır. Örgülü dağınık topuz modelinin yapılmasının en büyük nedeni birkaç saniyede yapılması ve özel bir şey gerekmemesi. Saçlarını ikiye ayır ve topuz şekline getir bitti gitti. Çocuk saçı örgü modelleri arasında ilk sırada yer almasının nedeni de budur.

Çoçuk Saç Örgü Yapılışları Videosu

Çoçuk saç örgü modelleri ve yapılışları  arasında şerit taç örgü modeli ve çiçek örgü topuz modeli de yer almaktadır. Önemli olan bu saç modellerinin çocukların saç sağlığına ne kadar zarar vereceğidir.

Bu konuya cevap yazarak sende kendini ifade edebilirsin. Şunu unutma ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır...