Hamilelikte Saç Dökülmesi Önleme

Hamilelikte Saç Dökülmesi  özellikle kadınlar için çok önemli bir konudur. Kadın için çok değerli saçlarının dökülmesi, eğer hastalık yok ise, hamileliğin son zamanlarında sık sık rastlanan bir durumdur. Özellikle son aylarında çok görülen dökülme ve kırılma yüzünden anne adayının kaygı duymasına, kesin olarak gerek yoktur. Bu olağan bir durumdur ve doğumdan sonra geçecektir.

Hamilelik Sonrası ve Hamilelikte Saç Dökülmesi

Eğer saçınız dökülüyorsa ya da kırılıyorsa:

–              Saçınızı sık sık yıkayın.

–              Saçınızı fırçalayın.

–              Fırçalamayı belirli saatlerde yapın.

–              Saçınız yıkamadan önce diplerine zeytinyağı sürün.

Gebelik süresince yüzde meydana gelen değişiklikler ve de istenmeyen lekeler anneyi asla kaygılandırmamalıdır. Bunlar gebelikten sonra kaybolacaktır. Özellikle güneş ışınlan lekelerin kaybolmasında çok olumlu bir etki yapar.

Gebelik süresince yüz ve vücut bakımınıza Özen göstermeniz elbette ki çok yerinde bir hareket olur. Normal zamanda olduğu gibi krem, vb. tuvalet gereçlerini kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur. Böyle bir bakım, ayrıca psikolojik yönden de gereklidir. Vücuttaki değişiklikler karın ve kalçalardaki çatlaklardır. Vücut bakımı için, bu kısımlara krem ve badem yağı sürmek ve masaj yapmak izlerin gebelikten sonra daha çabuk kaybolmasına sağlayacaktır.

 Gebelikte ve Doğumdan Sonrası Sac Dökülmesi  Durumu

  • Doğumun gerçekleşmesinin sonrasında, hormon seviyeleri doğumdan önceki duruma göre gelir ve 2 3 ay ardından, 3 ile 6 ay süresince gerçekten saç dökülmesi görülür
  • Hamilelikte Saç Dökülmesi Hamilelik anında meydana gelen hormon seviyelerinde ki yükseliş, saçların normalden daha tek sürü büyümesine destekçi olur
  • Hamilelikte Saç Dökülmesi  Saçların uzaması, dökülmeye başladıktan 3 ile 6 ay aralarında normale döner
  • Doğumun sonrasında meydana gelen saç dökülmesi, her gebelikte karşılaşılabilmektedir
  • Doğumun sonrasında karşılaşılan saç dökülmesi, şüphesiz daimi tek saç dökülmesi değildir.
  • Hamilelikte Saç Dökülmesi  Saç derisinde normal koşullarda aşağı yukarı 100 saç teli büyür ve altını çizen aşağı yukarı 50 ile 200 aralarında da saç teli dökülür

Saçınıza perma yaptırabilirsiniz, hiç bir sakıncası yoktur. Ama saçların boyatılmasına aynı şekilde iyimser bakılmasa da saç boyalarının bebek için hiç bir yan etkisi bulunamamıştır.

Gebelikte tırnak bakımı da önemlidir. Bazı bünyelerde tırnakların çabuk kırıldığı görülürse de, bu üzerinde durulacak, kaygılanacak bir konu değildir. Normal tırnak bakımı yapılmalı, temiz tutmalı ve fazla uzatılmamalıdır.

 

Hamilelikte Saç Dökülmesi  konusunda yazımızı burada sonlandırıyoruz. hamilelik te cinsellik konularındaki merak ettiğiniz şeyler için lütfen tıklayınız….

Bu konuya cevap yazarak sende kendini ifade edebilirsin. Şunu unutma ki bilgi paylaşıldıkça çoğalır...

Benzer Yazılar