Gebelik de Yolculuk Yapılabilir mi ? | & Çok Bilmiş Anne Blogu !

Gebelik de Yolculuk Yapılabilir mi ?

0
Hatice Durankaya 1 İtibar Puanı

hamilelik de nasıl yolculuk yapmalıyım kafam çok karışık? hangi ulaşım vasıtasını kullansam daha iyi olur ? bu konuda kafam çok karışık naıl davranacağımı bilmyorum. yakında tatile gideceğiz çok çaresizim…..

Ayşe Şerbetçi yanıtlandı
0
Ayşe Şerbetçi 23 İtibar Puanı

Yolculukta gebenin gözönünde bulunduracağı nokta aşın yorgunluk vermeyecek ve çok sarsıntıya sebep olmayacak şekilde yolculuk etmektir. Çünkü sarsıntılar rahimde kasılma meydana getirmekte ve erken doğuma sebep olabilmektedir. Bu nedenle fazla sarsıntılı yolculuklardan kaçınmak gereklidir. Özellikle daha önce düşük ya da erken doğum yapmış olanlar buna daha çok dikkat etmelidir. Doğuma yakın zamanlarda uzun bir yolculuğa çıkılırsa bu süre içinde doğum yapma olasılığı vardır. Onun için uzun yolculuklardan vazgeçilmelidir. Bir çok uçak Şirketi yedinci aydan sonra gebelere bilet vermez. Ayrıca deniz ve uçak tutmasından çok rahatsız olanlar böyle bir yolculuğa zorunlu olmadıkça çıkmamalıdırlar.

Hava yolculuğunun normal ve sıhhatli bir gebe ve çocuğuna zararlı bir etkisinin bulunmadığı anlatılmalıdır. Ancak hava yolculuğundan sonra, yirmidört saat kadar süren ve doğum ağrılarına benzeyen kasılmalar olabilir. Uçak şirketleri her bakımdan normal gebelere, doğumuna henüz dört hafta varsa izin verirler.

Ayşe Şerbetçi yanıtlandı
×

Oturum Aç

Soru istatistikleri

  • Aktif
  • Görüntülenme1561 kere
  • Yanıtlar1 yanıt
  • Takipçiler1 takipçi
Question and answer is powered by AnsPress.io