Hamilelik de Cinsel İlişkiye Girilir Mi ? | & Çok Bilmiş Anne Blogu !

Hamilelik de Cinsel İlişkiye Girilir Mi ?

1
Ayşe Şerbetçi 23 İtibar Puanı

Hamilelik de Cinsel İlişkiye Girilir Mi sorusu kafama çok takılıyor…. Özellikle gebelik yaşayan aile bireylerinin kafasına takılan en önemli sorunlardan birtanesidir diye düşünüyorum. Pekala gebelikte cinsel ilişki nasıl olmalı  ? bu konuda yorumlarınız nelerdir.

Alim Anne yanıtlandı
0
Alim Anne 157 İtibar Puanı

Düşük ya da erken doğum tehdidinin söz konusu olduğu durumlarda cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Bunun dışında sağlıklı gebe kadınlarda, cinsel temasın gebeliğin son dört haftasına kadar normalde hiçbir zararlı etkisinin olmadığı genel olarak kabul edilmektedir. Çoğu durumda, şüphesiz uyulmayan bir öneri olmasına rağmen gebeliğin son dört haftasında cinsel temastan kaçınılmasın tavsiye edilmesi birçok döktürün uygulamakta olduğu bir davranıştır.

Cinsel ilişki erken doğum, suların erken gelmesi, kanama, enfeksiyona kesin bir sebep olarak gösterilememişse de, erken doğum, düşük, kanama, yüksek tansiyon, çoğul gebelik ya da ölü doğum hikayesi olanlarda cinsel ilişkinin yasaklanması iyi bir tedbirdir. Bazen, geç gebelikte temasa karşı olan tavsiyeler karşısında çiftin cinsel istekleri ferdi sonuçlar doğuran olağan dışı seksüel davranışlara yol açmaktadır. Bu süre içinde kadın ve erkek karşılıklı duygularına saygı göstermelidir.

Alim Anne yanıtlandı
×

Oturum Aç

Soru istatistikleri

  • Aktif
  • Görüntülenme1385 kere
  • Yanıtlar1 yanıt
  • Takipçiler1 takipçi
Question and answer is powered by AnsPress.io